Zajkova nuk ka frikë nga VMRO-DPMNE në pushtet: e ardhmja evropiane e qytetarëve është më e rëndësishmja

Monika Zajkova - Kryetare e LDP / Foto: Free Press - Dragan Mitreski

Partia Liberal Demokratike (LDP) është e gatshme të pranojë hyrjen e VMRO-DPMNE-së në koalicionin qeverisës nëse opozita mbështet ndryshimet kushtetuese.

Sipas kryetarit të partisë, Monika Zajkova, e ardhmja evropiane e qytetarëve është më e rëndësishmja.

- E ardhmja evropiane e qytetarëve është më e rëndësishmja dhe sigurisht progresi i Maqedonisë në negociatat me Bashkimin Evropian dhe hapjen e klastereve. Dhe pikërisht për këtë mirëpresim disponimin e VMRO-DPMNE-së në zgjedhjen e tyre për të dhënë mbështetje në proceset integruese evropiane dhe për të votuar për ndryshimin e Kushtetutës. Është mirë që VMRO-DPMNE nuk është kundër ndryshimeve kushtetuese, por ato duhet të hyjnë në fuqi para formimit të qeverisë në të cilën do të anëtarësoheshin si parti opozitare. Të gjithë së bashku e kemi përgjegjësinë se në cilën rrugë do ta lëvizim vendin dhe çfarë standardi do t'u ofrojmë qytetarëve, thotë Zajkova.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës