Ndalimi i lëvizjes së mjeteve të rënda të mallrave të "Givato"

Në magjistralen A-3, Manastir-Resen, te kalimi malor “Gjavato”, për shkak të reshjeve të dendura të borës dhe mbajtjes së saj në rrugë, sonte është vendosur ndalim për qarkullimin e mjeteve motorike mallrash.

Siç njoftojnë nga Sindikata e Automjeteve të Maqedonisë, ndalimi fillon nga ora 18:35. 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës