'Ata po argëtohen': Shakira dhe Lewis Hamilton janë në fazat e hershme të lidhjes së tyre

Foto: EPA/Instagram/Mustafa Ahmed

shakira и Lewis Hamilton po afrohen thotë "njerëz". Pas një sërë paraqitjesh publike, këngëtarja kolumbiane dhe shoferi britanik i Formula 1 janë në fazat e hershme të takimit dhe, për momentin, marrëdhënia e tyre është “argëtuese dhe flirte”.

“Ata kalojnë kohë së bashku dhe tani janë në fazën e takimit. Është argëtuese për ta”, tha një burim për People.

Lajmi vjen pasi Shakira mori pjesë në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1 në Barcelonë më 7 maj, ku Lewis Hamilton voziti për ekipin Mercedes.

Tom Cruise dhe Shakira në Çmimin e Madh të Spanjës në Formula 1 / Foto: DPPI / Panoramic / Profimedia

Pas ngjarjes, këngëtarja dhe shoferi janë parë së bashku në darkë me një grup miqsh, mes të cilëve edhe këngëtarja Daniel Cezari dhe poeti Mustafa Ahmed. Në foton e përbashkët, e cila është postuar në Instagram, Hamilton është ulur pranë Shakirës dhe mund të thuhet se të dy e kanë shijuar shumë shoqërinë e njëri-tjetrit.

Foto: Instagram/Mustafa Ahmed

Gjithashtu muajin e kaluar, të dy u panë duke u shoqëruar me miqtë në një jaht luksoz në Miami.

Një ditë para Çmimit të Madh të Formulës 1 të Spanjës, Shakira u emërua gruaja e vitit nga edicioni latin i revistës muzikore Billboard. Gjatë pranimit të çmimit, ajo foli për ndarjen nga ish-partneri i saj. Gerard Pike.

“Ky ishte një vit ndryshimesh sizmike në jetën time, kur ndjeva më shumë se kurrë çfarë do të thotë të jesh grua. Ishte viti kur kuptova se ne gratë jemi më të forta nga sa mendojmë, më të guximshme nga sa besojmë, më të pavarura nga sa na mësuan të ishim. Sepse cila grua në një moment të jetës së saj nuk e ka harruar veten sepse ishte në kërkim të vëmendjes dhe dashurisë së dikujt tjetër? Kjo më ka ndodhur më shumë se një herë”, tha Shakira me atë rast.

Sa për kujtesë, Shakira dhe Gerard Pique janë bashkë që nga viti 2011 dhe kanë jetuar së bashku në Barcelonë për tetë vjet. Ata kanë dy fëmijë - dhjetëvjeçarin Милан  dhe tetëvjeçarit Sasha.

Ata ndanë lajmin e ndarjes së tyre në qershor të vitit të kaluar, me një njoftim zyrtar të publikuar nga agjencia e saj.

“Fatkeqësisht, ne konfirmojmë se rrugët tona po ndahen. Për hir të fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë më i lartë, kërkojmë që të respektoni privatësinë tonë”, thuhet në deklaratën e tyre.

Më vonë u zbulua se Pique e tradhtoi Shakirën me të Clara Chia Marty tashmë në vitin 2021 dhe se kjo është arsyeja kryesore e ndarjes së tyre.

VIDEO | Shakira luan dhe këndon me djemtë e saj në videoklipin e ri: "Ti ma shëro dhimbjen"

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës