Për një mbrëmje argëtuese të së shtunës: Këto janë shfaqjet më të ndjekura në Netflix për momentin

Foto: Pexels/Anastasia Shuraeva

Nëse dëshironi të kaloni mbrëmjen e së shtunës në një atmosferë shtëpiake, një film i mirë, shoqëri e mrekullueshme dhe kokoshka të shijshme janë gjithmonë një ide e mirë.

Për fat të mirë, ka gjithmonë një përzgjedhje të madhe në platformat e filmave si Netflix, pavarësisht nëse po kërkoni të shikoni diçka imagjinare apo dokumentare.

Më pas, zbuloni se cilët tituj filmash janë ndër më të njohurit në Netflix, kështu që mund të gjeni diçka që ju dhe kompania juaj do t'ju pëlqejë.

"Mamaja"

Në radhë të parë është filmi “The Mother”, në të cilin rolin kryesor e luan ylli latin Jennifer Lopez. Por ky është një film pak më ndryshe në krahasim me filmat ku jemi mësuar të shohim Lopez.

Ajo luan rolin e një vrasësi në pension, të fshehur nga bota, vajza e së cilës rrëmbehet për të arritur tek ajo.

Personazhit të saj iu desh të merrte një vendim të vështirë menjëherë pas lindjes - të ndahej nga vajza e saj në mënyrë që vajza e saj të mbijetonte. Por 12 vjet më vonë, fantazmat e së shkuarës kthehen…

"Me besnikëri e juaja"

Në vend të dytë është filmi “Faithfully Yours”, i cili së fundmi ka mbërritur në Netflix. Është një thriller holandez.

Dy miq, Bodil dhe Isabel janë në martesa të supozuara të lumtura. Megjithatë, të dy njëkohësisht largohen fshehurazi nga familjet e tyre për shkak të çështjeve të tyre sekrete. Ata përdorin njëri-tjetrin si alibi. Plani do të ishte i madh dhe asgjë nuk do të zbulohej, por... Kur Izabela gjendet e vdekur, Bodili fillon të humbasë veten në gënjeshtrat e saj.

Gënjeshtra, tradhti, miqësi, sekrete - enigma zgjidhet dhe Bodil ngatërrohet gjithnjë e më shumë në gënjeshtrat e tij.

"Gjaku dhe ari"

Ky film gjerman u shfaq premierë në festivalin e filmit “Fantasia” në prill të këtij viti, ndërsa së fundmi është shfaqur edhe në Netflix.

Periudha kohore në të cilën zhvillohet veprimi i këtij filmi është afër fundit të Luftës së Dytë Botërore. Një ushtar gjerman kërkon për vajzën e tij ndërsa ushtarët SS kërkojnë thesarin hebre.

Filmi është vlerësuar me 6,5 në IMDb dhe ka marrë vlerësime të ndryshme nga kritikët.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës