Për ata që u larguan shumë shpejt - "Legjendat jetojnë përgjithmonë" më 28 tetor në Filarmoninë e Maqedonisë

Foto: Promo

Nën moton "Legjendat jetojnë përgjithmonë"Mbi 28 tetor në Filarmoninë e Maqedonisë do të mbahet një koncert në nder të atyre që u larguan shumë shpejt, për të nderuar gjithçka që lanë pas. Ata shkruan historinë e muzikës dhe mund të kishin bërë shumë më tepër.

Një mbrëmje e mbushur me kompozime, emocione të forta, si një udhëtim në kohë në historinë muzikore maqedonase, interpretuar nga këngëtarët më të njohur maqedonas, shoqëruar nga Orkestra e Dhomës.

Do të kujtojmë djalin me një zë engjëllor, i cili i kaloi kufijtë dhe bashkoi Ballkanin me muzikën e tij. Tose Proeski, këngët e rokerit me shpirt të butë Vlatko Ilievski do t'i këndojmë, nuk do t'i harrojmë. Esma Rexhepova, Gotse Arnaudov, Zafir Haxhimanov, Dragan Vuçiq e shumë të tjerë.

Shumë emra maqedonas u larguan shumë herët nga bota e muzikës, por këngët e tyre nuk do të shuhen. Ata ikën, por veprat do të mbeten. Mbeten të përjetshëm, si kujtim i atyre me të cilët u gëzuam, u rritëm, u pikëlluam... Legjendat jetojnë përgjithmonë, sepse ka talente të rinj që jetojnë me to, në këtë kohë.

Shumë muzikë dhe këngë, akoma më shumë emocione dhe pak lot është ajo që na pret më 28 tetor.

Biletat e këtij eventi tashmë janë në shitje dhe do të keni mundësi t'i blini përmes rrjetit të shitjes në www.kupikarta.com.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës