Në një ditë janë gjobitur 238 “shofer të shpejtë”.

Policia e kontrollit të radarit foto mia

Policia ka sanksionuar dje 238 drejtues mjetesh, të cilët kanë lëvizur me shpejtësi më të madhe se norma e përcaktuar.

Siç informon MPB-ja, tetë automjete kanë lëvizur me shpejtësi mbi 50 kilometra në orë më shumë se shpejtësia e lejuar dhe tri vetura me shpejtësi edhe më shumë se 70 kilometra në orë. Në të njëjtën kohë, 119 automjete kanë tejkaluar shpejtësinë në vendbanim, dhe 119 jashtë vendbanimit.

MPB bën me dije se kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim dhe apelojnë qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës