Vukov do të garojë në Superkupën Porsche, e cila do të zhvillohet së bashku me garat e Formula 1

Porsche Supercup është sfida e re në karrierën e Risto Vukov/Foto: Ruko Vukov Media Team

Në tre vitet e mëparshme automobilisti maqedonas Risto Vukov ishte pjesë e Porsche Carrera Cup Itali dhe fitoi pikë.

Vukov informoi në një konferencë për shtyp se sfida e radhës do të jetë gara më e lartë botërore e garave GT. Superkupa e Porsche.

Partneri i tij do të jetë ekipi Ombra Gara i cili këtë vit fitoi dy tituj në kampionatin italian.

Tetë gara do të zhvillohen në vitin 2023, e para e planifikuar në Emilia Romagna në Itali (19-21 maj 2023).

- Endrrat behen Realitet. Me kënaqësi të madhe dua të shpall hapin tim të ardhshëm në karrierën time, i cili është mishërimi i gjithçkaje që nënkuptohet nga konkurrenca më e mirë, Porsche Mobil 1 Superkupa. Bëhet fjalë për Superkupën botërore të Porsche, e cila zhvillohet së bashku me garat e Formula 1. Do të jetë nder për mua të garoj nën flamurin e Maqedonisë në garën më elitare në botë - thotë Vukov.

Video e ditës