Vujovic ka kontratë të re dhe tani do të jetë trajner i kampionit në Iran?

Foto: EPA-EFE / Lukasz Gagulski POLAND OUT

Veselin Vujovic po punon mirë në stolin e kombëtares iraniane dhe me këtë përzgjedhje u kualifikua në fazën e dytë të Botërorit janarin e kaluar.

Vendosja në fazën e dytë ishte e para në historinë e kësaj kombëtareje, kështu që menjëherë pas kësaj, si shpërblim ish-strategu i Vardarit mori kontratë të re. Trajneri 62-vjeçar me eksperiencë zgjati kontratën me Federatën iraniane deri në verën e vitit 2024, pra deri në fund të ciklit Olimpik.

Tani sipas informacioneve në faqen e specializuar për hendboll "Ballkan-Handball", Vujovic do të jetë edhe trajner i kampionit iranian, Sephan. Për momentin nuk bëhet e ditur se çfarë marrëveshje ka arritur Vujovic me klubin iranian.

Përveç Maqedonisë, Vujovic ka qenë kryetrajner i kombëtareve të Serbisë dhe Sllovenisë, ndërsa në karrierën e tij klubore ka drejtuar klube në Bosnje-Hercegovinë dhe Kroaci.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës