VTB League: Neno Dimitrijevic golashënuesi i dytë në fitoren e Unix Kazan

Nenad Dimitrijevic ("Unix Kazan")/foto: Ksenia Bogdanova (BK UNIX)

Sot në liga VTB basketbollistet e Unix Kazan në shtëpi fituan bindshëm me 91:61 Nizhny Novgorod.

Anëtari i ekipit kombëtar maqedonas Nenad Dimitrijevic në triumfin e Unix Kazan, ai ishte golashënuesi i dytë me 16 pikë, tre kërcime, pesë asistime dhe tre të vjedhura për 21:16 minuta. ne dysheme me parket.

Vetëm amerikanja Jalen Reynolds ishte më efikase se playmakeri ynë me 17 pikë dhe nëntë kërcime.

Në anën e kundërt, 20 pikë (gjashtë kërcime) shënoi ndërkombëtari serb Alexa Novakovic.

Unix Kazan aktualisht është në vendin e dytë (10-4), dhe në krye është CSKA e Moskës (14-1) e trajnerit tonë Emil Rajkoviç, i cili triumfoi ndaj Eniseit (75:80).

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË