Moti sot me diell me vranësira mesatare dhe temperatura deri në 27 gradë

Sinoptikanët për ditën e sotme paralajmërojnë mot me diell me pak dhe kryesisht në pjesët veriore me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu, më e theksuar përgjatë Povardarietos (ku shpejtësia vende-vende do të jetë mbi 60 km/h). Temperatura minimale do të jetë në interval prej 6 deri në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri në 30 gradë.

Në Shkup me diell me vranësira mesatare dhe me erë mesatare deri të fortë veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 27 gradë.

HMRC njofton se periudha me mot kryesisht me diell dhe relativisht të ngrohtë do të vazhdojë me mëngjese të freskëta dhe kohë pas kohe me vranësira mesatare.

- Sot dhe të hënën do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Ditën e enjte dhe të premte do të ketë rritje të pjesshme të vranësirave dhe kushte për reshje lokale të shkurtra shiu, njofton HMRC.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës