Moti sot me diell me erë të dobët

Vjeshtë, gjethe vjeshte
Gjethet e rënë në vjeshtë / Foto: MPB, Frosina Naskovic

Paradite do të jetë i freskët, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior, e cila për pak kohë do të forcohet përgjatë Povardarisë. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 6 deri në 16, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 23 deri në 31 gradë.

Në Shkup me diell me vranësira mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 11, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 29 gradë.

Në tre ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht me diell, me vranësira të vogla dhe me erë të fortë veriore. Temperaturat minimale do të lëvizin nga pesë deri në 17 gradë, ndërsa maksimalja prej 23 deri në 31 gradë.

HMRC njofton se do të ketë një periudhë të motit stabil me vranësira të herëpashershme mesatare. Të dielën dhe të hënën do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga veriu. Temperatura e mëngjesit nga e marta do të ulet lehtë, ndërsa ajo e ditës në Povardari do të kalojë 30 gradë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës