PARASHIKIMI I MOTIT: I ftohtë, vranësira, me temperatura shumë të ulëta në mëngjes

Gruaja me shall dhe kapele / Foto: Free Press - Dragan Mitreski

Sot moti Në Maqedoni do të mbajë mot me diell dhe i ftohtë me vranësira mesatare lokale. Sidomos përgjatë Povardarit do të fryjë erë mesatare, herë pas here më e fortë nga veriu dhe veriperëndimi. Temperaturat maksimale do të rriten nga -2 deri në 6 gradë, thotë ai Parashikimi i Motit mbi Sllavço Poposki për Brifing në mëngjes.

parashikimi i motit, Sllavço Poposki
Parashikimi i motit të Sllavço Poposkit / Brifing i mëngjesit

Shkupi dhe rrethina Moti do të jetë me diell dhe i ftohtë me vranësira mesatare. Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga veriu. Temperatura maksimale do të arrijë rreth 3 gradë.

Atëherë nesër dhe të premten gjatë ditës do të mbajë mot stabil, i thatë dhe me diell, kohë pas kohe me vranësira mesatare, ndërsa të premten mbrëma, si dhe gjatë Fundjava do të ketë më shumë vranësira dhe do të ketë reshje të herëpashershme lokale të shiut kryesisht bore. Temperaturat në mëngjes do të vazhdojnë të jenë SHUMË TË ULËTA dhe vende-vende do të zbresin deri në -10 gradë, ndërsa maksimalet ditore gjatë ditëve në vijim do të jenë më të larta dhe do të rriten në intervalin prej 2 deri në 10 gradë në zonat më të ngrohta.

Video e ditës