PARASHIKIMI I MOTIT: Mot i ftohtë dhe i ndryshueshëm me vranësira

Njerëzit e motit të ftohtë me shall dhe kapele / Foto: Free Press - Dragan Mitreski

Në Maqedoni mëngjesin e sotëm është ftohtë, ndërsa gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me periudha me diell. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga -6 deri në 2 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 3 deri në 10 gradë.

Mot i ndryshueshëm me vranësira dhe erë të dobët veriore në Shkup. Temperaturat do të lëvizin nga -3 deri në 7 gradë.

Në ditët në vijim do të vijojë mot i vranët me reshje të kohëpaskohshme lokale shiu, në malet me borë. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, por kohë pas kohe e fortë, kryesisht nga drejtimi verilindor.

Video e ditës