PARASHIKIMI I MOTIT: Mot me diell dhe i ngrohtë

shatërvanët shatërvani i Shkupit (1)
Foto: Shtypi i Lirë - Dragan Mitreski

Sot në Maqedoni do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të ulëta deri në mesatare. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 0 deri në 9 gradë, ndërsa ajo e ditës nga 17 deri në 25 gradë.

Në Shkup mot me diell me vranësira të ulëta deri mesatare dhe me erë të dobët veriore. Temperatura e mëngjesit do të jetë 6 gradë, ndërsa ajo maksimale ditore do të jetë 23 gradë.

Nesër dhe në ditët në vijim do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperaturat do të kenë rritje të lehtë.

Video e ditës