PARASHIKIMI I MOTIT: Me diell dhe i ngrohtë me erë mesatare

Moti / foto me diell; MPB

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi veriperëndimor. Pasdite do të ketë dukuri të izoluar të jostabilitetit me reshje të shkurtra shiu dhe stuhi. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 7 deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 21 deri në 29 gradë, tha HMRC.

Në Shkup mot me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 10, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 27 gradë.

Në ditët e fundjavës do të mbizotërojë mot i ndryshueshëm i vranët, herë pas here i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe me paraqitje lokale të stuhive. Ditën e hënë pritet stabilizim i përkohshëm i motit, ndërsa nga e marta pasdite do të ketë sërish dukuri të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës