PARASHIKIMI I MOTIT: Me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla

Mot stabil dhe i thatë / Foto: MPB

Moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi perëndimor dhe jugperëndimor. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 9 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrijë nga 27 deri në 35 gradë. UV=8

Në Shkup me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi perëndimor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 34 gradë.

Në dy ditët e para të javës së ardhshme do të ketë dukuri lokale me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullima pasdite. Më pas pritet një periudhë moti stabil dhe i ngrohtë me rritje graduale të temperaturës ditore

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës