PARASHIKIMI I MOTIT: Me diell dhe i ngrohtë, pasdite jostabile me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima

Mot stabil dhe i thatë / Foto: MPB

Moti sot do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë zhvillim lokal të vranësirave të paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima, në vend të kushteve për shfaqjen e stuhive afatshkurtër. Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi juglindor, më e theksuar përgjatë Povardarietos.

Në Shkup me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite do të jetë e paqëndrueshme në pjesë të luginës me reshje të rrëmbyeshëm afatshkurtër dhe kushte për shfaqjen e shtrëngatave. Do të fryjë erë mesatare nga juglindja.

Temperatura minimale do të lëvizë nga 10 deri në 16 gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 27 gradë.

Sot dhe nesër do të jetë i paqëndrueshëm, kryesisht pasdite me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima lokale. Përkundrazi, proceset do të jenë më intensive në formën e një stuhie afatshkurtër, me erë të fortë, reshje të dendura të rrëmbyeshme për një kohë të shkurtër dhe dukuri të izoluar breshëri.

Të enjten do të ketë kushte për reshje të shkurtra shiu, kryesisht në zonat malore, ndërsa të premten pritet stabilizim i përkohshëm i motit. Temperaturat do të jenë pa ndryshime të ndjeshme.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës