PARASHIKIMI I MOTIT: Pjesërisht i vranët me periudha me diell, temperatura maksimale 12 gradë

Njerëzit e motit të ftohtë me shall dhe kapele / Foto: Free Press - Dragan Mitreski

Moti sot do të jetë pjesërisht i vranët me periudha me diell. Në pjesët ekstreme perëndimore dhe veriore do të ketë reshje të dobëta shiu, në male do të ketë reshje të dobëta bore. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare, në pjesën perëndimore nga perëndimi dhe në Povardari nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura maksimale do të arrijë në 12 gradë, ndërsa minimalja 2 gradë nën zero.

Në Shkup me vranësira të pjesshme me reshje lokale të dobëta shiu. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës