PARASHIKIMI I MOTIT: Pjesërisht i vranët dhe më i freskët me erë të dobët deri mesatare nga veriu

Shkupi me vranësira
Shkup / Foto: EPA-EFE / GEORGI LICOVSKI

Moti do të jetë i ndryshueshëm i vranët dhe më i freskët me reshje të kohëpaskohshme shiu, kryesisht në pjesët jugore. Fryn erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 0 deri në 6, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 10 deri në 18 gradë.

Në Shkup vranësira dhe më e freskët me erë të dobët deri mesatare nga veriu. Temperatura minimale do të zbresë deri në 4, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 17 gradë.

Gjatë fundjavës do të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe më i freskët. Të dielën në disa vende do të ketë reshje shiu, të cilat herë pas here do të jenë më të bollshme dhe kushte për paraqitje të jostabilitetit të izoluar me shtrëngata. Për shkak të zbritjes së një mase ajri më të ftohtë në male, reshjet do të kthehen herë pas here në borë dhe në malet më të larta do të formohet mbulesë e re bore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës