PARASHIKIMI I MOTIT: Paradite me diell, pasdite jostabile me reshje të rrëmbyeshme

Mot me shi / foto: Free Press / Dragan Mitreski

Moti sot në mëngjes do të jetë me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasditja në shumë vende do të jetë e paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu, bubullima dhe erë të fortë, lokalisht në formë stuhie të shkurtër me reshje të dendura të rrëmbyeshme, shkarkime elektrike, erëra të forta dhe me paraqitje të izoluar breshëri.

Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 10 deri në 16, dhe maksimale do të arrijë 22 deri në 28 gradë.

Në Shkup paradite me diell me vranësira mesatare, pasdite jostabile në pjesë të luginës me reshje të rrëmbyeshme, bubullima, erë të fortë dhe kushte për stuhi afatshkurtër me erë të fortë dhe me breshëri. . Temperatura minimale do të zbresë deri në 14, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 27 gradë.

Gjatë kësaj jave do të mbajë mot me diell paradite me vranësira të ulëta deri mesatare, ndërsa pasdite vende-vende jostabile me reshje lokale të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të fortë. Procese më intensive priten të premten dhe në ditët e fundjavës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës