Është koha për të vendosur kufij: Tre shenjat e zodiakut që do të luftojnë për lumturinë e tyre sot

Foto: Pexels

Edhe pse është një nga veprimet më të vështira në jetë, vendosja e kufijve në marrëdhënie është diçka që duhet të bëni sot, shkruan “Sensa”.

Ajo që krijon nevojën për të vendosur kufij është frika për t'u përfituar. Ne krijojmë një imazh për veten tonë si dikush që lejon të gjitha llojet e sjelljeve dhe më pas vuajmë pasojat e mosmbajtjes së vetes.

Edhe pse ky realizim është i ashpër, ai na hap sytë në jetë. Përfaqësuesit e tre shenjave të zodiakut do të mësojnë sot se nëse nuk fillojnë të vendosin kufij në marrëdhënie - asgjë nuk do të ndryshojë.

Kancer

Mund të mos e kuptoni se sa i mërzitur jeni sepse nuk e keni shprehur kurrë veten. Nëse një person ju shqetëson, mund të jetë koha t'i tregoni se si ndiheni. Sot do të frymëzoheni të thoni të vërtetën tuaj sepse do të kuptoni se asgjë nuk do të ndryshojë nëse nuk e bëni këtë.

Nëse nuk thoni atë që dëshironi ose keni nevojë, atëherë po luani një lojë hamendjeje me personin përballë jush. Sot do të kuptoni se është koha për të shprehur qartë ndjenjat tuaja. Ju duhet të vendosni kufij të shëndetshëm dhe personal.

Shigjetari

Këto ditë do ta keni të vështirë të ndiqni ndryshimet e pabesueshme që po ndodhin në jetën tuaj. Por do të habiteni kur të kuptoni se ju mungon vetëm një gjë – të vendosni kufij dhe të mos lejoni njerëzit të ndikojnë në vendimet tuaja.

Kohët e fundit keni pasur shumë presion dhe nuk i keni treguar askujt për këtë. Do të ndjeni se kufijtë midis asaj që mund të bëni dhe asaj që dëshironi të bëni janë të paqarta. Për më tepër, komentet nga ambienti do t'ju hutojnë edhe më shumë. Kështu që dëgjoni vetëm veten dhe askënd tjetër.

Ujori

Sot do të gjendeni në një situatë ku do t'ju duhet të merrni një vendim. Duhet të vendosni një vijë në marrëdhënien tuaj me dikë të afërt, sepse keni ndjenjën se personi nuk ju respekton më.

Jeni miqësor dhe shumë i vëmendshëm, por keni harruar se si është të vlerësoni hapësirën tuaj. Nuk doni të ofendoni njerëzit, por vlerësoni edhe veten.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës