VREDI paralajmëron tubim qendror në Shkup të hënën, nuk kanë marrë asnjë përgjigje nga qyteti

Konferencë për media e Lëvizjes VREDI (VLEN)/Foto: MPB

Koalicioni VREDI sot ka njoftuar se të hënën do të mbajë tubim qendror në Shkup, por ende nuk kanë marrë përgjigje nga Qyteti i Shkupit për kërkesën e tyre që ai të mbahet në sheshin Skënderbej më 22 prill, me fillim nga ora 20.30:XNUMX.

- Për të qenë sa më transparent para qytetarëve, ju njoftojmë se, ashtu siç e kërkon procedura, kemi dorëzuar kërkesë në Qytetin e Shkupit për organizimin e tubimit qendror në sheshin Maqedonia, në mënyrë që të gjithë të shohin se çfarë. Një tubim i jashtëzakonshëm do të thotë, me vullnet të lirë dhe pa presion, ndërsa qeveria e korruptuar është në arrati për të parë se çfarë do të thotë mbështetje popullore, të cilën nuk e kanë prej kohësh. Nga Qyteti i Shkupit deri më sot nuk kemi marrë asnjë përgjigje, që do të thotë se përgjigja është negative dhe këtë vendim e kanë marrë kryetarja Danela Arsovska, Blerim Bejeti dhe Levica të cilët janë në koalicion, në panik për të parandaluar VLEN-in. koalicioni nga organizimi i tubimit qendror, duke ditur atmosferën dhe mbështetjen e madhe nga qytetarët. Çdo përgjigje që vjen të hënën do të jetë e vonuar dhe tendencioze për shkak të kohës së shkurtër për organizim, thonë nga Koalicioni VREDI.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës