“Vredi” i është përgjigjur Selës: Kemi legjitimitet të plotë nga shqiptarët

Koalicioni “Vlen”/foto: Rrjetet sociale

Ziyadin Sela po mundohet të ndërtojë alibi para vetes pse e shkatërroi partinë dhe në vend që të ishte fitues, mbeti me humbësit - thanë nga Koalicioni "Vredi" pasi Sela reagoi se ky koalicion nuk ka legjitimitet dhe nuk mund të përfaqësonin shqiptarët dhe se ata kishin pak portofol që u jepeshin shqiptarëve.

“Numri i departamenteve të menaxhuara nga shqiptarët është një koncept që nuk ka sjellë asgjë të mirë për çështjen tonë. Përkundrazi, falë korrupsionit politik të regjimit të BDI-së, zyrtarët e së cilës repartet i shihnin si mjete për t'u pasuruar në vend që t'u shërbenin qytetarëve, VMRO-DPMNE fitoi 58 deputetë në këto zgjedhje dhe po negocion nga pozita e fituesit absolut në blloku politik maqedonas”, thanë ata nga “Worth”.

Ata thonë se në qeverinë e re kanë pasur një vendim politik jashtëzakonisht të rëndësishëm që do të siguronte një të ardhme të sigurt për popullin shqiptar.

“Vredi” do të drejtojë asamblenë e RSM-së dhe 6 portofolet ministrore dhe ka legjitimitet të plotë nga shqiptarët. Koha e poshtërimeve kombëtare për hir të kënaqjes së ambicieve dhe kotësive personale po merr fund. Kush e kupton mirë tani, kush jo, do të sqarohet në zgjedhjet lokale, kur do të dalë në rrugë para votuesve pa keqpërdorime të institucioneve të pushtetit ekzekutiv”, thanë Koalicioni.

AA e Selës: Shqiptarët do të drejtojnë për herë të parë vetëm 4 ministri në qeveri

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës