“Vlen”: Kur votohet pa manipulim, rezultati është ai që kemi sot

Koalicioni “Vlen”/foto: Rrjetet sociale

Koalicioni “Vredi” bëri të ditur se ka fituar një tjetër deputet në qendrën e votimit 2101 në fshatin Larcë të Komunës Zhelin, në zonën e gjashtë zgjedhore.

Përfaqësuesi i koalicionit, Bashkim Hassani, tha se kanë marrë gati 500 vota nga gjithsej 993 qytetarë me të drejtë vote.

“Kur votimi bëhet pa presion, pa vjedhje dhe pa shumë manipulime, rezultati është ky që kemi sot. Me këtë rezultat fitojmë edhe deputetin e 14-të të çështjes. Me gjithë presionet, mbi drejtuesit e policisë, mbi inspektorët dhe në momentet kur ofroheshin para për të votuar. Të gjitha këto raste do t'i raportojmë nga nesër dhe do të insistojmë në përgjegjësinë e tyre. Koalicioni “Vredi” ka afër 500 vota, Fronti Europian 48 vota”, tha Bashkim Hassani.

Sipas Hasanit, Koalicioni “Vredi” nuk do të ketë ndryshime me rivotimin e sotëm në njësinë e pestë zgjedhore.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës