Demarshi i papritur i ambasadorit amerikan në Moskë për shkak të sulmit të Ukrainës në Sevastopol

Sulmi në Sevastopol / Foto EPA-EFE/YURI KOCHETKOV

Ambasadores amerikane në Moskë, Lynn Tracy, iu dorëzua një demarsh sot për shkak të sulmit raketor të Ukrainës në plazhin në Sevastopol, Krime, duke vënë në dukje se Rusia fajëson njësoj Uashingtonin dhe Kievin për atë sulm, tha Ministria e Punëve të Jashtme ruse.

"Veprime të tilla nga Uashingtoni nuk do të mbeten pa përgjigje," tha ministria.

Në njoftimin për shtyp thuhet se demarshi i është dorëzuar ambasadorit amerikan në Ministrinë e Punëve të Jashtme ruse, raporton RIA Novosti.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës