Punëtor në Komunën e Manastirit ka marrë ryshfet, ka marrë kallëzim penal

Policia kriminale e SVR Manastir do të bëjë kallëzim penal kundër V. P. (53) nga Manastiri, i punësuar në Komunën e Manastirit si inspektor në inspektoratin e kontrollit të komunikacionit rrugor.

“I raportuari në periudhën prej datës 12 e deri më sot, duke shfrytëzuar pozitën dhe ndikimin e tij si përgjegjës për kontrollin e transportuesve në qytetin e Manastirit, në dy raste në mënyrë indirekte i ka kërkuar të holla nga 2023 vjeçari nga Manastiri, i cili është menaxher dhe pronar i personit juridik për transport me taksi, në dy raste ka kërkuar dhe marrë ryshfet dhe me këtë ka kryer veprën penale “Marrje e ryshfetit”, të parashikuar dhe të dënueshme nga neni 41 paragrafi 357 i Kodit Penal. , njoftoi Ministria e Punëve të Brendshme.

Ministria e Brendshme deklaron se V. P. gjatë ditës së djeshme i është hequr liria dhe është paraqitur para Prokurorisë Publike.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës