VIDEO shqetësuese: Të shtëna mes shitësve në Stamboll, gjashtë të plagosur

Foto e ekranit në Twitter

Një shkëmbim zjarri i madh ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Stamboll në pazarin e famshëm Kapali dhe mediat vendase raportojnë se ka pasur një përplasje mes dy grupeve që ishin në marrëdhënie armiqësore. Një person ka mbetur i plagosur rëndë dhe pesë janë lënduar lehtë.

Një polic me rroba civile duke u përpjekur të ndalonte të shtënat u qëllua pas shpine.

“Sot rreth orës 10.30 në afërsi të lagjes Fatih Ilchemiz, në rrugën “Bejazit Mahaleshi Chadircilar”, një përplasje verbale mes dy grupeve që ishin në hasmëri është kthyer në shkëmbim zjarri. Një polic dhe pesë persona të tjerë kanë mbetur të plagosur nga ngjarja. Të plagosurit u dërguan në spitalet e afërta. “27 persona janë arrestuar dhe janë sekuestruar dy armë”, tha policia.

Sipas dëshmitarëve okularë, konflikti ka ndodhur mes familjeve që kanë dyqane në pazar, për shkak të faturave të pashlyera.

Video e ditës