VIDEO shqetësuese: Likuidimi i gruas që vrau tre fëmijë dhe tre të rritur në Shtetet e Bashkuara

Foto: EPA-EFE/METRO NASHVILLE Fletushka EDITORIAL PËRDORIM VETËM/JO SHITJE

Departamenti i Policisë Metro Nashville të Shteteve të Bashkuara publikoi një video të të shtënave me armë ndaj 28-vjeçarit. Audrey Elizabeth Hale, e cila u identifikua si një grua transgjinore. Dje, ajo vrau gjashtë persona, duke përfshirë tre fëmijë nëntë vjeçarë dhe tre punonjës shkolle, në një shkollë fillore private të krishterë në një qytet në jug të Shteteve të Bashkuara. Në video shfaqen policët që hyjnë dhe kërkojnë sulmuesin, me tingujt e vazhdueshëm të alarmit.

Oficerët dëgjojnë të shtëna armësh në katin e dytë dhe shkojnë lart shkallëve, më pas njëri hap përsëri zjarr mbi sulmuesin, i cili bie në tokë, pas së cilës një tjetër oficer qëllon armën e tij katër herë të tjera, duke bërtitur "Ndalo lëvizjen".

Policia gjeti një fletore në posedim të gruas që kreu sulmin në shkollën në Nashville që vrau gjashtë persona, në të cilën shënohej se ajo kishte planifikuar sulme në vende të tjera, tha policia amerikane.

"Manifesti" i gjetur thoshte se "do të ketë vrasje në disa lokacione dhe shkolla është një prej tyre", tha shefi i policisë së Nashville, John Drake për televizionin amerikan.

VIDEO: Të paktën tre fëmijë u vranë në një sulm të armatosur në një shkollë të krishterë në Shtetet e Bashkuara

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës