VIDEO shqetësuese: Një peshkaqen sulmoi dhe vrau një rus para turistëve në Hurghada

Foto: Ilustrim

23-vjeçari Vladimir Popov nga Rusia vdiq pasi u sulmua nga një peshkaqen në resortin egjiptian të Hurghada.

E dashura e tij që ishte me të ka mundur të arratiset.

Një video shqetësuese e sulmit u shfaq në rrjetet sociale.

Peshkaqeni copëton njeriun përpara turistëve, të cilët janë tronditur nga ajo që shohin.

Në fjalë bëhet fjalë për një peshkaqen tigër që po peshkonte në një nga plazhet e Hurghadës.

Sulmi u konfirmua nga autoritetet egjiptiane, ndërsa konsulli i përgjithshëm i Federatës Ruse në Hurghada, Viktor Voropaev, konfirmoi identitetin e viktimës.

Konsulli theksoi se Popov nuk është turist, siç është raportuar më herët nga mediat, por se ai jeton në Egjipt.

Peshkaqeni që vrau shtetasin rus ajo tashmë është kapur

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës