VIDEO shqetësuese | Një nënë vdiq duke shpëtuar vajzën e saj pesëvjeçare nga një peshkaqen në Meksikë

Shark / Arkivi Foto i PS

Një nënë shpëtoi vajzën e saj 5-vjeçare nga një peshkaqen në brigjet e Meksikës pasi peshkaqeni i kafshoi nga këmba, duke e lënë gruan të rrjedh gjak deri në vdekje. Një video shqetësuese u shfaq në mediat sociale gjatë fundjavës, duke treguar një grua të re të shtrirë në rërë në qytetin e Melaka, pasi u tërhoq nga oqeani nga shpëtimtarët.

Incidenti ndodhi të shtunën dhe autoritetet e identifikuan gruan si 26-vjeçaren María Fernández Martínez Jimenez, një ish-studente e biologjisë detare në Universitetin e Guadalajara e cila jetonte në zonën ku ndodhi sulmi. New York Post.

Jimenez dhe vajza e saj po notonin në oqean kur pa peshkaqenin. Ajo nxitoi për ta shtyrë vajzën e vogël drejt sigurisë. Rafael Araiza, kreu i zyrës lokale të mbrojtjes civile, thotë se ajo arriti ta çonte vajzën në siguri, por më pas u sulmua nga peshkaqeni, i cili i kafshoi këmbën.

Megjithë reagimin e shpejtë të ekipeve të shpëtimit, Jimenez vdiq pasi humbi një sasi të madhe gjaku. Vajza e saj nuk u lëndua. Autoritetet mbyllën plazhet në Melaka dhe qytetin aty pranë Barra de Navidad si një masë paraprake.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË