Në autostradën Shkup-Tetovë ka vozitur me 227 km/h, “kolegja” e tij ka vozitur 214 km/h, policia i ka gjobitur

Policia sot (4 qershor) nga ora 15:21 deri në ora 94:XNUMX në zonën Tetovë-Gostivar ka kryer një tjetër aksion kontroll për shpejtësinë me të cilën lëvizin automjetet, veçanërisht në magjistralen Gostivar-Tetovë-Shkup. Gjatë kontrollit janë konstatuar dhe sanksionuar gjithsej XNUMX shkelje të shpejtësisë maksimale të lejuar jashtë vendbanimit.

- Tetë prej tyre kanë qenë për vozitje me mbi 70 kilometra në orë më shumë se shpejtësia maksimale, ndër të cilët dy vozitës në autostradën Shkup-Tetovë kanë udhëtuar me shpejtësi 214 dhe 227 kilometra në orë. Njëzet e një automjete kalonin 50 deri në 70 kilometra në orë, etj. Gjatë kontrollit është sanksionuar një shkelje e shpejtësisë së përcaktuar në qytet dhe 8 lloje të tjera të kundërvajtjeve rrugore. Për të gjithë vozitësit kundërvajtës janë përgatitur parashtresa përkatëse dhe do të përballen me gjobat e parapara, e disa me heqje të përkohshme të patentë shoferit nga tre muaj deri në një vit - tha policia.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës