Shoferi i BMW-së ka goditur një vajzë në Tetovë, ajo ka mbetur e plagosur rëndë

Policia gjatë natës/Foto: MPB

Mbrëmjen e djeshme (15 gusht) rreth orës 21:50 në SVR Tetovë është raportuar se në bulevardin “Vidoe Smilevski-Bato” në Tetovë, veturën BMW me targa tetove e ka drejtuar M.P.(49) nga Golema Reçica. Tetovë, ka goditur 23-vjeçarin T.R. nga Saraqino e Tetovës.

Në aksident T.R. ka pësuar lëndime të rënda trupore, të konstatuara në Qendrën Klinike “Nënë Tereza” në Shkup, ku është dërguar për ndihmë mjekësore.

Prokurori publik dhe ekipi i MPB-së Tetovë kanë kryer këqyrje në vendin e aksidentit.

Bulevardi “Vidoe Smilevski-Bato” është një nga rrugët e pakta të Tetovës në të cilën mund të zhvillohet shpejtësia më e madhe, por është edhe ndër më të rrezikshmet – vitet e kaluara në këtë bulevard janë përplasur disa këmbësorë, ndërsa disa kanë humbur jetën. .

Video e ditës