Një person i armatosur vrau dy dhe plagosi katër në një qytet të Teksasit

Policia, Teksas / Foto: Arkiv

Një person i armatosur vrau dy persona dhe plagosi katër të tjerë në zonën Dallas-Fort Worth të Teksasit mbrëmë., tre prej të cilëve ishin oficerë policie, dhe më pas mori jetën e tij, tha policia e Teksasit.

Zëdhënësi i policisë së qytetit Haltom, Matt Spillane, konfirmoi se të gjithë të plagosurit nga shkëmbimi i zjarrit kanë pësuar lëndime jashtë rrezikut për jetën dhe pritet rikuperimi i tyre i suksesshëm, raportojnë mediat amerikane.

Një polic është qëlluar në të dyja këmbët dhe dy të tjerët në krahë, ndërsa i dyshuari ka ndërruar jetë nga një plagë e vetëshkaktuar me armë zjarri.

Një zëdhënës i Spillen tha se Texas Rangers, forca elitare e policisë së shtetit, do të marrë përsipër hetimin dhe konfirmoi se një motiv për të shtënat ishte i paqartë në këtë moment.

- Fokusi ynë kryesor është të zbulojmë se si dhe pse ndodhi e gjithë kjo, tha Spillane.

Gruaja e plagosur është gjetur e pajetë në shtëpi, ndërsa burri është gjetur i vdekur para shtëpisë, tha një përfaqësues i policisë.

Video e ditës