Grabitja me armë e një banke në Ilinden

Shirit policor / Foto: Dragan Mitreski

Një grabitës i maskuar dhe i armatosur ka grabitur mëngjesin e sotëm një bankë në lagjen Ilinden.

“Sot (28.02.2024) në ora 10.26:XNUMX në RTSH Shkup është raportuar se në një filial të një banke në ne. Ilinden – Shkup, një person ka kanosur me armë zjarri punonjësit dhe ka marrë para”, Ministria. i Brendshëm njofton Sloboden Pechat.

Ministria e Brendshme po merr masa për zbardhjen e rastit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës