Vojdan Stojanovski: Jam krenar për lojën e shfaqur të basketbollistëve më të rinj

Foto: fiba.basketball

Vojdan Stojanovski është rikthyer në kombëtaren e Maqedonisë, por nuk ka mundur t'i shmanget humbjes nga Ukraina në kualifikueset për KP 2023.

Stojanovski e përfundoi ndeshjen si golashënuesi i dytë në kombëtaren e Maqedonisë me 15 pikë, ndërsa pas ndeshjes tha se është i kënaqur me lojën e treguar nga përfaqësuesit e rinj.

– E nisëm keq, pësuam 35 pikë në çerekun e parë. Më pas u kthyem dhe treguam karakter edhe kur humbnim me dyshifra. Ishim afër fitores, por nuk ia dolëm – ky është sport. Bravo djemve, jam krenar për atë që treguan, për mënyrën se si luftuan. Një vdekje e tillë është e vetmja mënyrë për të luajtur kur e vesh fanellën e kombëtares - tha Vojdan Stojanovski.

Video e ditës