Luftoni për jetën: Kanceri i Shannon Doherty është përhapur në trurin e saj

Foto: Printscreen/ Instagram/ theshando

Aktorja Shannon Doherty iu drejtua publikut me lajme të këqija për shëndetin e saj.

Pasi zbuloi se ishte diagnostikuar me kancer gjiri të fazës 4 në shkurt 2020, aktorja njoftoi të martën se një skanim më 5 janar tregoi se ajo kishte metastaza në tru, raporton Njerëzit.

Sipas klinikës Mayo, gjendja ndodh kur qelizat e kancerit përhapen nga vendi i tyre origjinal në tru.

"Më 12 janar pata raundin tim të parë të rrezatimit," shpjegoi ajo së bashku me një video në Instagram të vetes duke marrë terapi me rrezatim.

“Frika ime është e qartë. Unë jam jashtëzakonisht klaustrofobik dhe kaq shumë gjëra kanë ndodhur në jetën time. “Jam me fat sepse kam mjekë të mrekullueshëm si Dr. Amin Mirahdi dhe teknologjitë e mahnitshme në Cedar Sinai”, vazhdoi ajo.

“Por ajo frikë… Trazirat….. koha e të gjithave…. "Kjo është se si mund të duket kanceri."

Njoftimi i Doherty vjen pasi ajo ndau më parë një video në Instagram të vetes duke u përgatitur për trajtim mjekësor me mbishkrimin "9 janar 2023".

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës