Uji është tërhequr nga pjesa e përmbytur e Gostivarit, banorët po numërojnë dëmet

Foto: Komuna e Gostivarit

Situata me vërshimi në Gostivar e cila dje ka shkaktuar dëme në disa shtëpi në fshatin e Gostivarit, Belovishte, ndërsa nën ujë kanë qenë edhe vendbanimet e Gostivarit, Banjeshnicë dhe Ciglanë, sot është stabilizuar.

Banorët që po numërojnë dëmet thonë se përmbytja ka ndodhur pas reshjeve intensive, pas derdhjes së ujit nga kanali vaditës, por edhe nga pusetat që pastrohen në mënyrë të parregullt.

Si dje ashtu edhe sot ekipet e QKM-së dhe zjarrfikësit e zjarrfikësve të Gostivarit kanë intervenuar në terren duke pompuar ujin, i cili tashmë është tërhequr. Reshjet e dendura të shiut shkaktuan edhe rrëshqitje më të vogla.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës