LIVE | Konferenca për shtyp e Kovaçevskit dhe Michel

Takimi i Charles Michel dhe Dimitar Kovacevski në Shkup / 5 korrik 2022 / Foto: Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut

Konferenca për shtyp e kryeministrit Dimitar Kovaçevski dhe Presidentit të Këshillit të Evropës Charles Michel, i cili po viziton Maqedoninë e Veriut.

FOTO+VIDEO | Pendarovski - Michel: Pranimi i propozimit francez do të mundësojë hapjen e fazës së parë të negociatave për anëtarësim

Video e ditës