36 persona të arrestuar në Turqi për lidhje të dyshuar me “Shtetin Islamik”

Autoritetet turke kanë arrestuar 36 persona për lidhje të dyshuara me grupin Shteti Islamik si pjesë e operacioneve të kryera në katër zona të vendit, tha sot ministri i Brendshëm Ali Yerlikaya.

Në një postim në platformën mediatike “X”, Yerlikaya ka treguar se të dyshuarit kanë vepruar në favor të Shtetit Islamik duke mbledhur fonde apo duke furnizuar organizatën terroriste.

“Policia sekuestroi edhe disa pushkë dhe pistoleta”, tha ministri Yerlikaya.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës