Një repart tjetër spitalor për trajtimin e kancerit po hapet në Shkup

Coronavirus covid-19 Spitali i Maqedonisë 8 shtator
Foto: “Shtypi i Lirë” – Dragan Mitreski

Qeveria në seancën e sotme ka miratuar Vendim për zgjerimin e veprimtarisë së IEVP Spitali i Përgjithshëm i Qytetit “8 Shtatori” – Shkup për realizimin e kujdesit shëndetësor specialisto-konsultativ dhe spitalor në nivelin sekondar në terren. të onkologjisë dhe radioterapisë.

Kjo do të thotë se përveç Klinikës së Onkologjisë dhe Radioterapisë në Shkup, në Spitalin e Qytetit “8 Shtatori” do të hapet edhe një repart i Onkologjisë, i cili do të ishte një lehtësim shtesë për pacientët me kancer, numri i të cilëve është në rritje alarmante vitet e fundit.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës