Arrestohen dilerët në Shkup, janë arrestuar edhe pesë të mitur, tek të miturit është gjetur edhe një thikë

Policia gjatë ditës së djeshme në Shkup ka arrestuar disa tregtarë, pesë prej tyre janë të mitur.

Dje në ora 18.15:33 në zonën e Qendrës në Shkup, zyrtarë policorë nga Njësia për Tregti Ilegale në SVR Shkup e kanë liruar nga liria AD (XNUMX) nga Shkupi për shkak se i është gjetur dhe konfiskuar marihuana.

Në mbrëmje në ora 21.00:32 në zonën e Gjorçe Petrovit në Shkup, zyrtarët policorë të Njësisë së Policisë Intervenuese në SVR Shkup ia kanë hequr lirinë M.L.

Një orë më vonë, në zonën e Gazi Babës në Shkup, zyrtarë policorë të Njësisë për Ndërhyrje të Policisë në SVR Shkup ia kanë hequr lirinë M.R.(19) nga Shkupi për shkak se i është gjetur dhe konfiskuar marihuana.

Në ora 22.05:XNUMX në zonën e Qendrës në Shkup, zyrtarët policorë të Njësisë së Ndërhyrjes së Policisë në SVR Shkup, kanë ndaluar dy të mitur nga Shkupi, pasi u është gjetur dhe konfiskuar një thikë marihuanë.

Mbrëmë në ora 23.20:20 në zonën e Komunës së Aerodromit në Shkup, nga njësiti policor për intervenim në SVR Shkupi, nga Gjevgjelia është gjetur dhe konfiskuar marihuana.

Para mesnate, në komunën e Aerodromit në Shkup, zyrtarë policorë nga Njësiti i Policisë për Intervenim në RVR Shkup, kanë ndaluar një të mitur nga Shkupi për shkak se i është gjetur dhe marrë lëndë pluhuri e bardhë.

Në zonën e Karposhit të Shkupit, zyrtarë policorë të Njësisë së Policisë Intervenuese në RVR Shkup ua kanë hequr lirinë dy të miturve nga Shkupi për shkak se u është gjetur dhe konfiskuar marihuana.

Pas dokumentimit të plotë të rasteve do të vijojë një dorëzim përkatës.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës