Në Shkup janë shqiptuar 132 gjoba për kundërvajtje në komunikacion

Në territorin e RSH-së Shkup gjatë ditës dhe natës së kaluar janë sanksionuar 132 drejtues mjetesh, nga të cilët 12 sanksione për drejtim mjeti pa patentë shofer, XNUMX për mospërdorim të rripit të sigurimit dhe celular gjatë drejtimit të automjetit, tre për kundërvajtje të kryera me motoçikletë. shoferët, për kalimin e sinjalistikës së mbyllur (drita e kuqe)…

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se kontrollet në komunikacion do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Ai apelon qytetarët që të respektojnë rregullat dhe rregulloret e komunikacionit për të rritur sigurinë në komunikacion.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 100 DENARË

Video e ditës