Një granatë e Luftës së Parë Botërore është gjetur në Resensko

Arkivi: Granadë / Foto: MPB

Dje në ora 11.00:34 në Stacionin Policor Resnjë, PP (XNUMX) nga Resnja ka raportuar se në atarin e fshatit Zlatari të Resnjës është gjetur një mjet shpërthyes.

Një piroteknik nga Drejtoria për Mbrojtje dhe Shpëtim e ka marrë mjetin shpërthyes dhe ka konstatuar se ishte një granatë e pashpërthyer e kalibrit 62 mm nga Lufta e Parë Botërore.

Është kryer një kontroll.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës