Të paktën 12 persona humbën jetën në sulmet me raketa në Kharkiv

Ukrainë Kharkov Foto: EPA

Sulmet me raketa në Kharkiv janë intensifikuar gjatë orëve të fundit dhe gjithsej të paktën 12 persona kanë vdekur që nga nata e kaluar.

Të paktën 20 persona u plagosën nga sulmet.

Në sulmet e sotme u godit edhe një bllok apartamentesh.

Video e ditës