Nga të shtënat me armë zjarri në Plasticharska ka mbetur i vrarë këngëtari Amar Ismani

Këngëtari Amar Ismani është 29-vjeçari i cili humbi jetën nga të shtënat me armë që ndodhën mbrëmë para mesnatës në Plasticharska. Vëllai i Amarit e ndau informacionin në Facebook.

Nga MPB kanë thënë për “Sloboden Pechat” se në ora 23:40 në SVR Shkup është raportuar se në Blv. “Nikola Karev” është qëlluar në Shkup.

Në orën 23:45 nga Spitali i Qytetit “Shën Naum Ohridski” është sjellë tek ata me plagë me armë zjarri 24-vjeçari T.A. nga Shkupi.

Në orën 23 e 51 minuta nga Kompleksi i Klinikës “Nënë Tereza” është sjellë tek ata me plagë me armë zjarri 19-vjeçari O.B. dhe 29-vjeçari A.I. Të dy janë nga Shkupi.

Pas ndihmës A.I. vdiq rreth 45 minuta pas mesnate. Po ndërmerren masa për gjetjen e autorëve dhe zbardhjen e rastit. 

Një 29-vjeçar humbi jetën nga të shtënat me armë zjarri në Plasticharska, kjo e fundit iu nënshtrua operacionit dhe është e qëndrueshme.

 

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës