Një urë u shemb në Pittsburgh, era e gazit përhapej në ajër

Një urë është shembur sot në qytetin amerikan të Pittsburgh dhe shërbimet e shpëtimit kanë mbërritur menjëherë në vendin e aksidentit, raporton AP.
Policia tha se ngjarja ka ndodhur rreth orës 06:00 me orën lokale.

Në foton nga vendi i aksidentit shihet një autobus që qëndron në këmbë në pjesën e urës që u shemb.

Asnjë lëndim nuk është raportuar deri më tani, tha Departamenti i Sigurisë Publike të Pittsburgh në Twitter. Gazsjellësi është prerë dhe gazi ndihet në ajër, shtoi shërbimi.

Autoritetet lokale kanë paralajmëruar banorët që të shmangin atë pjesë të qytetit.

Video e ditës