Tekball do të luhet në shkollat ​​fillore të Aeroportit

Aerodromi është komuna e parë ku do të mund të luhet tekball në shkollat ​​fillore. Realizimi i këtij projekti është rezultat i bashkëpunimit ndërmjet Komunës së Aerodromit dhe Federatës Ndërkombëtare të Taekbollit, i cili realizohet me mbështetjen e Komitetit Olimpik të Maqedonisë.

Në kuadër të këtij bashkëpunimi, Bashkisë së Aeroportit i janë dhuruar 40 tavolina dhe 80 topa tacball. Krahas donacionit, bashkëpunimi përfshin edhe përkrahje profesionale për trajnimin e arsimtarëve të shkollave fillore të cilët do të duhet të prezantojnë dhe udhëzojnë nxënësit në këtë sport.
Komuna e Aerodromit këto ditë është nikoqire e ndeshjeve kualifikuese për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike Evropiane të Taekwondo-së, të cilat do të mbahen vitin e ardhshëm në Poloni.

Më vjen mirë që Aeroporti është mikpritës i një eventi të tillë, por edhe pionier në futjen e një disipline të re sportive. Unë besoj fuqimisht se talentet e ardhshme vendore, kombëtare dhe ndërkombëtare të taekwondo-së do të dalin nga shkollat ​​në Aerodrom, thotë kryetari Timço Mutsunski.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës