Në Ohër u mbajt gara e karatesë “Macedonia Cup”, kriter për KP në Turqi

“Kupa e Maqedonisë” në karate u mbajt në sallën sportive “Biljanini Izvori” në Ohër/foto: kfm.com.mk

Në sallën sportive “Biljanini Izvori” në Ohër u organizua të shtunën gara "Kupa e Maqedonisë" për kadetë, juniorë dhe seniorë të rinj U21 në karate.

Kjo ndeshje ishte një kriter për përcaktimin e përfaqësuesve të kombëtares Kupa e Botes në karate që do të mbahet nga data 26 deri më 30 tetor 2022 në Konya të Turqisë.

Ai hapi ngjarjen përfaqësuesi nga Këshilli i Komunës së Ohrit, Perço Bojinovski, i cili hapi këtë garë, dhe me këtë rast u uroi suksese përfaqësuesve të ardhshëm të WC-së së ardhshme.

Anastasia Mingovska në kategorinë individuale të të rinjve fitoi vendin e parë në konkurrencën e femrave, ndërsa Mario Dimçevski në garën e meshkujve.

Viktorija Jovanovska fitoi vendin e parë në kumite individuale U-21 në konkurrencën e femrave (-61 kg), ndërsa në kumite individuale U-21 (-75 kg) tek meshkujt, më i miri ishte Mario Svinarski.

Të gjitha rezultatet e këtij kampionati mund t'i shikoni në linkun e mëposhtëm KETU