Disa studentë u arrestuan në Novi Pazar për raportime të rreme për bomba

Policia serbe / Foto: MPB

Oficerët e policisë në Novi Pazar identifikuan dhe gjetën dy nxënës të shkollave fillore të moshës 12 dhe 13 vjeç, të cilët, siç dyshohej, kishin dërguar më parë email se bomba ishin vendosur në shkollat ​​fillore dhe të mesme në zonën e Novi Pazarit, si dhe në një dyqan. .

Policia ka intervistuar fëmijët në prani të prindërve të tyre dhe ka njoftuar Prokurorinë e Lartë Publike në Novi Pazar dhe Qendrën për Punë Sociale në këtë qytet.

Me urdhër të Prokurorisë së Lartë Publike të Novi Pazarit, ndaj prindërve të djalit është ngritur kallëzim për kundërvajtje për shkak të ekzistimit të bazave të dyshimit se kanë kryer vepër penale të mbikëqyrjes së pahijshme të fëmijës.

Pas raportimeve për bomba të vendosura, të gjithë studentët, punonjësit dhe qytetarët janë evakuuar, ndërsa punonjësit e policisë inspektuan objektet dhe konstatuan se çdo denoncim ishte i rremë.

I dashur lexues,

Qasja jonë në përmbajtjen e internetit është falas, sepse ne besojmë në barazinë në informacion, pavarësisht nëse dikush mund të paguajë apo jo. Prandaj, për të vazhduar punën tonë, kërkojmë mbështetjen e komunitetit tonë të lexuesve duke e mbështetur financiarisht Shtypin e Lirë. Bëhuni anëtar i Sloboden Pechat për të ndihmuar objektet që do të na mundësojnë të ofrojmë informacion afatgjatë dhe cilësor dhe Së bashku të sigurojmë një zë të lirë dhe të pavarur që do të jetë GJITHMONË NË ANËN E POPULLIT.

MBËSHTETNI NJË SHTYP TË LIRË.
ME SHUME FILLESTARE 60 DENARË

Video e ditës