Vetëm 76 raste të koronavirusit janë raportuar në Kinë në XNUMX orët e fundit

EPA-EFE / WU HONG

Në Kinë, 24 raste të reja të koronavirusit u raportuan në 76 orët e fundit, ndërsa 32 pacientë u regjistruan një ditë më parë, thanë zyrtarët shëndetësorë.

Kjo është norma më e lartë ditore e të infektuarve rishtas që nga janari i këtij viti.

Dyzet nga rastet e reja ishin infeksione lokale, nga pesë që ishin një ditë më parë.

Numri i rasteve të reja asimptomatike, të cilat Kina nuk i klasifikon si të konfirmuara, është 24, ndërsa një ditë më parë numri i tyre ishte 17.

Numri i përgjithshëm i rasteve të konfirmuara të Cowbid -19 në Kinë është 92.605, dhe numri i vdekjeve mbetet i pandryshuar - 4.636.

Video e ditës